fbpx

Agim Dżeljilji to producent i dj, stojący za powstaniem taki projektów jak Őszibarack i Nervy, z którymi występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach (na czele z Eurosonic i Europavox). Od kilka lat w solowym projekcie eksploruje brzmienia techno, stając się ważną częścią krajowej sceny.

W 2017 zadebiutował solową EP „Votulia”, na której gościnnie udzielili się m.in. Klark, Novika i BeMy. A_GIM promował materiał podczas imprez w takich klubach jak Smolna, Prozak 2.0, Tama czy Projekt LAB, a także na festiwalach Metronome Prague, Open’er czy Tauron Nowa Muzyka. Sporadyczne występy w duecie z Deasem zaowocowały założeniem wspólnego projektu Blooma. W 2018 pod tym aliasem wydali razem materiał w hiszpańskim labelu Suara. Trzy autorskie produkcje , składające się na EP’kę „Dos” wzbogacił remix założyciela Suary – Coyu. 

 

Kolejny rok przyniósł Agimowi intensywną serię klubowych i festiwalowych występów, a także solowy debiut w labelu Noir Music. Premierowa kompozycja spod rąk A_GIM-a, czyli Yumatik, stanowiła potwierdzenie producenckich skłonności do pulsującego, rytmicznego techno, niekiedy skręcającego w stronę brudnego industrialu. Eklektyczny, rozbudowany numer uzupełnił remix autorstwa Yana Cooka – jednego z najzdolniejszych artystów na ukraińskiej scenie elektronicznej. 

W 2020, nakładem Pias Poland And Eastern Europe ukazał się album producencki Agima, na który składała się muzyka przygotowana pierwotnie na potrzeby gry „This is The Zodiac Speaking”. Nowy, 2021 rok, Agim rozpoczął od wydania EP’ki „Rheum”, na której obok dwóch premierowych autorskich kompozycji, znalazł się remix Deasa. Materiał został wydany w wytwórni Holyklang, założonej przez Agima, Weissa i Manoida. Kolejnym wydawnictwem była epka pt „Runfunk. Również wydana nakładem wytworni Holyklang. Pojawiły się na niej remiksy m.in od Michael’a Klein’a wydającego m.in  dla Cocoon.

 

 

 

28 10 2023

HALA STULECIA, WROCŁAW

TRICK OR BEAT

pl_PLPolski