fbpx

Korolova to przełomowy talent, który eksplodował na scenie melodyjnego house’u i techno w niewiarygodnie szybkim tempie. W ciągu zaledwie jednego roku zagrała 60 koncertów w 20 krajach, zebrała 4,6 miliona streamów na Spotify, 30 milionów wyświetleń na YouTube i wydała utwory we wpływowych wytwórniach, takich jak AFTR:HR.

 

Jej emocjonalne dźwięki pochodzą zarówno ze szczytów ośnieżonych gór, jak i z najniższego punktu na ziemi obok Morza Martwego. Korolova to nowy pseudonim, ale Ukrainka, która się za nim kryje, jest zanurzona w muzyce od dekady. Po wielu latach poszukiwań odnalazła swój własny głos i styl. „Teraz gram i produkuję muzykę, którą naprawdę kocham” – mówi. „Jest zawsze w moich słuchawkach, w samochodzie i wszędzie ze mną. Chcę po prostu podzielić się nią z jak największą liczbą osób i sprawić, by te wyjątkowe chwile na parkiecie były dla nas wszystkich”. To właśnie doświadczenia z ostatnich 10 lat wyróżniają sety Korolovej: są to bogato melodyjne i eskapistyczne podróże, które przenoszą jej publiczność w inny wymiar. Niezależnie od tego, czy wprowadza ich w trans, drażni dużym dropem, czy zatapia w euforycznych akordach, jest DJ-ką opowiadającą historie, która wywiera trwałe wrażenie. 

 

Jej zgrabne i stylowe produkcje – czy to solo, czy z takimi artystami jak Jan Blomqvist, Spada czy Tube & Berger – są równie potężne. Łączą w sobie toczącą się perkusję z delikatnymi klawiszami, sugestywnym wokalem i mrożącymi krew w żyłach progresjami akordów, które wnoszą prawdziwą świeżość do melodyjnego techno i progresywnego house’u. Dowodem na to są reakcje na owe produkcje na parkiecie, ale także fakt, że są one grane przez wpływowych DJ-ów, takich jak Tiesto, Pete Tong, Vintage Culture i wielu innych. Oprócz podbicia największego klubu w Argentynie La Estacion i światowej sławy klubów takich jak Space w Sharm El Sheikh, Ibiza Odessa i Prism Hyderabad, Korolova ma również zagorzałych fanów online. Jej transmisje na żywo na YouTube są bardzo wyczekiwanymi wydarzeniami i widziano ją grającą na żywo z oszałamiających miejsc w Miami, Izraelu, Nowym Jorku, Chicago, Kijowie, Turcji i Zanzibarze. Łączą one dźwięki, które gra w swoich setach DJ-skich, a także szerszy zakres osobistych dźwięków i inspiracji. 

 

Korolova zakochała się w muzyce elektronicznej, gdy w 2004 roku usłyszała takich artystów jak Gabriel & Dresden, Cosmic Gate i Tiesto. W tym czasie była już utalentowaną tancerką baletową, która występowała w największym ukraińskim klubie Beach Club 117, a następnie występowała na takich koncertach jak Sensation White i Armin Only. Zamieniła również matematykę na studia muzyczne, kiedy zaczęła zbierać i odtwarzać płyty, a od tego czasu nigdy nie oglądała się za siebie. 

 

 

 

28 10 2023

HALA STULECIA, WROCŁAW

TRICK OR BEAT

GALERIA

pl_PLPolski